• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Odkryjmy wschód Starego Kontynentu!

{Odkrywanie malowniczej Portugalii
Portugalia to z pewnością jeden z najbardziej urokliwych europejskich krajów. Choć generalnie Portugalia jest o wiele mniej znana wśród turystów, aniżeli Hiszpania, a więc sąsiad Portugalii, to nie jest powiedziane, iż Portugalia jest jakoś gorszym państwem. W szczególności, że Portugalia jest całkiem tania, a już na pewno tańsza, niż Hiszpania. No dobrze, co w takim razie warto zobaczyć w Portugalii? Cóż, należy otwarcie przyznać, iż Portugalia ma bardzo dużo do zaoferowania. Na dobry początek warto pod uwagę wziąć Lizbonę. Oczywiście Lizbona to stolica oraz największe miasto w Portugalii. To również najbogatsze miasto, jego mieszkańcom daleko do stereotypu typowego Portugalczyka.
Mowa tutaj o tym, że Lizbona jest nawet kilka razy bardziej zamożna, aniżeli inne rejony kraju, który może nie jest zbyt biedny, lecz jednak daleko mu do bogactwa – np. za kilka lat nasz kraj będzie bogatszy od Portugalii. Lizbona to jedna z najładniejszych stolic, chociażby dlatego, że jest niesamowicie klimatyczna. Jeśli już mówimy o klimacie, nie można nie wspomnieć o pięknych plażach, które są wymarzone dla zwolenników plażowania i ciepłych kąpieli. Chociażby miasto Lagos jest kapitalnym miejscem na odpoczynek. A na koniec warto wspomnieć o słynnym mieście Porto. Porto to wspaniałe miasto, które jest nie tylko ładne, ale również w jakimś stopniu oryginalne.|Włochy – jeden z najładniejszych krajów na świecie
Naprawdę wiele osób nawet twierdzi, iż Italia to najładniejszy kraj na całym świecie. Ciężko ogólnie dziwić się tak powszechnemu uwielbieniu Włoch, przecież Włochy oferują nie tylko ładne widoki bądź doskonałą pogodę, ale również dały dla nas artystów, przepyszne potrawy albo szybkie auta. Warto jednakże bardziej się skupić na zwiedzaniu Włoch. Strzałem w dziesiątkę jest to, aby do Włoch dostać się samolotem. Z Polski każdego dnia latają samoloty do Italii – głównie chodzi o Rzym i Mediolan. I to właśnie Rzym oraz Mediolan warto na dobry początek zobaczyć.
Chociaż akurat Mediolan często zbiera negatywne opinie, a więc najlepszym punktem początkowym jest Rzym – jedno z najwspanialszych miast na świecie. Warto także zwiedzić Wenecję, która jest niesamowicie urokliwym miastem, wprost stworzonym dla niepoprawnych romantyków. Świetne są również miasta zlokalizowane w Toskanii. Oczywiście chodzi o słynną Florencję, która jest rajem dla miłośników sztuki. Nie można nie zobaczyć Pizy, szczególnie Krzywej Wieży, lecz również warta większej uwagi jest Siena – stosunkowo niewielkie miasto, które jest jednak jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie. Ogólnie Włochy mają tak wiele do zaoferowania, że zabraknie dnia, aby omówić wszystkie ładne miejsca. To pokazuje potęgę Italii.|Grecja doskonałym wyborem na urlop
Każdy z nas z tęsknotą wyczekuje na jakże wspaniały czas jakim jest urlop. Po wielu tygodniach ciężkiej pracy nareszcie przychodzi ten moment kiedy możemy wspólnie z bliskimi wyruszyć na wspólny wypoczynek. Dzisiaj możliwości w tymże aspekcie mamy tak dużo, iż ciężko bywa zdecydować się. Warto zaznajomić się dokładnie z propozycjami różnych biur podróży, które mają często do zaproponowania wiele fantastycznych miejsc w dobrej cenie.
Jeśli tylko posiadamy taką sposobność i chcemy nieco zaoszczędzić, warto zdecydować się na wakacje w nie tak bardzo popularnym okresie. Nie dość, iż ceny w tym czasie są o wiele niższe, to liczba turystów w najpopularniejszych kurortach jest również mniej frustrująca. Decydując się na cel naszego wyjazdu pamiętajmy również by oprócz walorów wypoczynkowych, takich jak plaża czy dobry hotel, pomyśleć także o jakiś atrakcjach.
Doskonałym miejscem, które łączy ze sobą wspaniałą pogodę i ciekawe miejsca do obejrzenia jest z pewnością Grecja. Stolica tego kraju, czyli Ateny, jest wręcz przesiąknięta ważną historią, którą wszyscy powinni znać. Wybierając się na urlop do Grecji można mieć pewność, że nie dopadnie nas nuda. Każdego dnia bowiem Ateny zachwycą nas kolejnymi przepięknymi budowlami i opowieściami.|Wspaniała wycieczka do Australii
Australia to kraj, który według wielu osób może być uważany za niemalże prawdziwy raj. W końcu to piękne państwo, gdzie ciągle świeci słońce, zarobki są wysokie, a do tego cały kraj jest świetnie zorganizowany. Nie dziwi więc to, iż Australia jest takim miejscem, do którego chce pojechać naprawdę wielu turystów. Jeśli należysz do tego grona, powinieneś głównie wiedzieć, iż wycieczka do Australii to bardzo duży wydatek finansowy. To przecież kraj zlokalizowany na końcu świata – z naszego punktu widzenia, zatem same bilety na samolot kosztują majątek. Jednak jeśli postaramy się, zapewne uda się nam zwiedzić Australię. Należy najzwyczajniej ustalić dla siebie cel!
A należy jasno przyznać, iż Australia ma do zaoferowania dla turystów dużo atrakcji turystycznych. Oczywiście Sydney, które we wszystkich rankingach jest zamieszczane na pierwszych miejscach, jeśli wziąć pod uwagę satysfakcję mieszkańców z życia. Sydney ma do zaoferowania bardzo dużo zabytków, na przykład słynną Operę, ale również dużo innych miejsc. Ciekawym miejscem jest także Melbourne – miasto, w którym organizuje się Australian Open. Wbrew pozorom, w Australii raczej nie mieszka zbyt wielu ludzi – ok. 20 milionów. Można powiedzieć, iż większość Australijczyków mieszka w wielkich miastach na wschodzie – choć jest również duże miasto Perth, które jest położone na zachodzie, zatem jego mieszkańcy są jakby odosobnieni.|Odwiedź Kanadę!
Kanada jest drugim pod względem zajmowanej powierzchni państwem świecie, który oferuje nam bardzo wiele naprawdę pięknych widoków oraz Odkryjmy wschód Europy!
Europa to niezwykły kontynent. W końcu na tej małej powierzchni znajduje się kilkadziesiąt państw. A każdy z tych krajów choćby trochę się różni od siebie. I właśnie z tego powodu Europa to nadal najbardziej wspaniały i najbogatszy kontynent na świecie. Najbliższe lata pokażą czy Europejczycy zdołają pokonać wszelkie kłopoty, takie jak np. bezrobocie wśród szczególnie młodych bądź przeniesienie produkcji do Chin. Warto jednak także spojrzeć na tę część Europy, która jest trochę zapomniana. Mowa tutaj o tych państwach, które są położone na wschód od naszego kraju. Np. Białoruś, czyli jedyny kraj w Europie rządzony przez dyktatora.
Chociaż na Białorusi nie spotkamy wielu wielkich miast – wyjątek to m.in. Mińsk, a więc stolica naszego wschodniego sąsiada, to jednakże nie jest to dużym minusem. Najpotężniejszym atutem Białorusi jest oryginalność, swojego rodzaju dziewiczość. Wystarczy porównać Polskę z Białorusią – choć niestety ciągle daleko nam do poziomu życia w Irlandii, to jednak widać wielką różnicą pomiędzy Polską, a Białorusią – należy zaznaczyć, że w 1990 roku, a więc wtedy kiedy walił się poprzedni ustrój, Białoruś to było sporo bogatsze państwo, aniżeli Polska. To pokazuje wielki minus takich krajów jak Białoruś, lecz także chociażby Mołdawia. Jednakże to nie zmienia faktu, że warto odkrywać Wschód.

1. Przeczytaj więcej

2. Zobacz szczegóły

3. Sprawdź teraz

4. Przejdź dalej

5. Kliknij

Categories: Turystyka

Comments are closed.